Czytanie porusza – to było hasło tegorocznej Nocy Bibliotek. Miłośnicy książek z LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie chętnie wzięli udział w tej niecodziennej akcji. Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego znalazła się wśród 1300 bibliotek z całego kraju, które brały udział w tym przedsięwzięciu.
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytanie poprzez promocję bibliotek zapoczątkowana w 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Hasło tegorocznej edycji „Czytanie porusza" zainspirowało panie: Magdalenę Zając i Ewę Wójtowicz do zorganizowania Maratonu Czytelniczego. Oczywiście nie mogło obyć się bez wsparcia pani pedagog- Agnieszki Miśkiewicz, pani Małgorzaty Kołodziej oraz ojca Demetriusza.
Grupę 26 moli książkowych nie trzeba było długo przekonywać do tego niecodziennego spotkania z książką. Nocny Maraton Czytelniczy rozpoczął się 2 czerwca o godzinie 20.00 zabawami integracyjnymi oraz stworzeniem kodeksu dobrej współpracy. Następnie, również w atmosferze zabawy, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Kalambury czytelnicze, poznawanie treści książki po okładce czy stworzenie opowiastki na podstawie 5 losowo wybranych książek zintegrowały grupę i dostarczyły doskonałej rozrywki. Służyło temu również wspólne grillowanie. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego czytania książki wybranej przez uczestników spotkania. W drodze głosowania wybrana została powieść Alka Rogozińskiego „Jak cię zabić, kochanie". Ta napisana lekkim językiem kryminalna komedia pomyłek od początku zaciekawiła zgromadzonych, którzy z zapartym tchem czekali na kolejne odsłony tej części maratonu. Doskonałym uzupełnieniem części czytelniczej była projekcja filmu - ekranizacji książki Jonassona Jinasa „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął". Maraton zakończył się 3 czerwca o godz. 6.00.